Ceníky - dřevěné výrobky

Základní sortiment ryze dřevěných výrobků a dřevomateriálu je u nás rozdělen podle druhu a následně podle funkčnosti:

Dřevěné lišty

Krycí, ploché, rohové, profilové, podlahové a rámové, a to včetně madel, výplní nebo rámů.

Palubky

Obkladové, podlahové, srubové, ty nabízíme opálené a i kartáčované, dále nabízíme plotovky a hoblované profily.

Spárovky

Jde o bočně lepené dřevo do maximální šíře. Jsou využitelné při výrobě, kde nahrazují aglomerované materiály (DTD) s ohledem nejen na estetiku, ale i na funkčnost a lehkost. Základní rozlišení dle jehličňanů a listnáčů. Skladem máme SM 18, 27, a 40mm x 2500mm x 1220mm.

Řezivo

Klasický dřevařský sortiment - prkna, fošny, střešní latě, hranoly, polštáře, trámy, stropnice, vazáky, bačkory, kleštiny, krokve, pozednice.

Na tomto sortimentu provádíme kartáčování dřeva - jde o "zdrsnění plochy" dřeva, což se provádí kvůli estetičtějšímu vzhledu některých dřevin. Dřevo pak získá reliéfový povrch a tím i přirozenější vzhled. Zjistěte více informací.

A opalování dřeva - jde o povrchovu úpravu dřeva. Provádí se kvůli estetičtějšímu vzhledu, kdy se dřevo ještě kartáčuje a získává tak zajímavý dekorativní charakter. Ten je navíc umocněn tím, že již samotným opálení dřeva mu zabezpečujeme delší životnost, neboť nejde vlastně jen o povrchovou úpravu, ale i ochranu před dřevoškůdci, houbami, plísní a povětrnostními vlivy. Pokud provedete ještě lakový či impregnační nátěr, vyrží vám opalované dřevo desítky let. Zjistěte více informací.

Hranoly KVH

Jde o stavební hranoly v tesařské kvalitě na jakékoli využití. Jsou již vysušené na určitou vlhkost, hoblované a délkově nastavené v délce 5m a 13m!

Další hranoly

Hoblovaný program - lišty ploché, rohové, krycí, hranolky...

Nábytek

 Dveře - interiérové, vchodové, eurodveře

Okna

Terasy

Jde o terasová prkna a hranoly, z nichž můžete sestavit nejen zahradní pochoz (popř. pochoz okolo bazénů), ale také je můžete využít coby podlahu na plochých střechách domů nebo jako obklady domů. Případně si z nich můžete vystavět příjemný altán. K jejich výrobě používáme evropský modřín nebo dražší sibiřský, který je odolnější díky hustotě letokruhů. Správným olejováním dále zvýšíte odolnost a zajistíte delší životnost.

Dětská hřiště