Kartáčování

Kartáčování je druh zkrášlení textury dřeva. Nejlépe lze kartáčovat materiály označené jako dřeviny s roztroušenými póry (dub, jasan, jilm, akát) a dále měkké dřeviny: Smrk, Jedle, Borovice a Modřín. Po vybrání/vykartáčování, někdy i tzv. drásání, jarních letokruhů, se povrch plochy zvrásní a tím vznikne textura, která vrátí dřevu přírodní vzhled.

Kartáčování dřeva – ceník

Kartáčované dřevo je vynikající doplněk interiérových výrobků, ale i k veškerému zahradnímu nábytku. Dále zajišťuje také estetiku stavebních výrobků jako např. u palubek či plotovek.. Dřevo upravené kartáčováním naší produkce naleznete na dřevostavbách, pasivních a úsborných domech, srubech i chatách dnes již po celé ČR.

Dnešní moderní doplněk pro estetické dokončení povrchu dřeva je tzv. KATROVÁNÍkdy jde o příčné zdrsnění, jakoby po řezání pilových listů u tzv. katrových pil. Tento efekt budí velice zajímavou kompozituru struktury, a při spojení s opálením, je to doslova trhák mezi vrchními obklady domků a chat.

Stupně kartáčování dřeva

Stupeň I. Jemné drásání
Zvýraznění povrchu dřeva velmi mělkým kartáčováním, kdy vznikne na omak mělký reliéf, cca do hloubky 1mm.

Stupeň II. Střední drásání
Zvýraznění povrchu dřeva hrubějším kartáčováním, kdy získáme už hlubší reliéf a to 1-2mm a na omak je již patrné vrásnění let materiálu.

Stupeň III. Hrubé drásání
Zvýraznění povrchu dřeva hrubým vykartáčováním vzniká již reliéf hluboký 3mm

Stupeň IV. Extra hrubé drásání
Jde o zvýraznění povrchu dřeva velmi hrubým kartáčováním, kdy vzniká velmi hluboký reliéf 4 – 5mm.

Kartáčování je lepší 1x vidět, než 100x slyšet, že …

Cenová kalkulace

Přesunout se na začátek